W najbliższą niedzielę, 10 września na czarnym asfalcie  alei Marszałkowskiej (korytarz północny) fani motoryzacji kolejny raz będą mogli zmierzyć osiągi swoich maszyn na odcinku 402 metrów.

Celem imprezy jest promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz upływ adrenaliny w sposób kontrolowany, zarówno dla uczestników jak i widzów.

Wyścigi samochodowe będą podzielone na kilka kategorii w zależności od pojemności silnika i rodzaju paliwa (benzyna - do 1,6, od 1,6-2,0, powyżej 2,0; diesel - do 2,0, od 2,0 do 2,5, od 2,5 do 3,0, powyżej 3,0 oraz elektryki i open).

Oprócz samych wyścigów organizatorzy przygotowali kilka dodatkowych atrakcji. Podczas imprezy będzie można m.in. testować symulator dachowania i symulator zderzeniowy (skutki zderzenia czołowego już przy niskich prędkościach), a także założyć alkogogle.

W związku z wyścigami od godz. 6 do godz. 22 zamknięta dla ruchu kołowego zostanie aleja Marszałkowska na odcinku od skrzyżowania z ulicą Pileckiego do skrzyżowania z ulicą Makuszyńskiego.

Organizatorami imprezy są: Stowarzyszenie Razem Bezpiecznie 2011, WORD Częstochowa, UM Częstochowy, Stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę