17 października w Hali Sportowej Częstochowa odbył się IV Festiwal Piosenki Podwórkowej zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Częstochowie.  

Motywem przewodnim tegorocznej edycji była muzyka romska. Oprawa muzyczna, wystrój sceny oraz stroje uczestników imprezy nawiązywały więc do kultury Romów.

W formule ogólnopolskiej festiwal odbywa się po raz czwarty, ale jego tradycja sięga wielu już lat, kiedy spotykano się na podwórku. Później impreza zyskała zasięg lokalny i regionalny, aż do kilkuset uczestników ze szkół i placówek specjalnych z całego kraju. Zadowolenie uczestników z występów potwierdza, że sztuka - w tym przypadku piosenka - ma ogromną moc terapeutyczną.

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną organizujące wydarzenie zadbało o udział ciekawych gości i przyjaciół stowarzyszenia, którzy zasiedli w jury - w tym  Olka Klepacza, Irka Bieleninika, Janusza Yaninę Iwańskiego czy znanego muzyka z Podhala Stanisława Karpiela-Bułeckę.

Częstochowski samorząd reprezentowali zastępca prezydenta Częstochowy Jarosław Marszałek  i przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Niesmaczny.

fot. Łukasz Kolewiński

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę