W Hali Sportowej Częstochowa rozpoczęła się szósta edycja Senioraliów. W środę, 15 listopada seniorzy odebrali z rąk prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka oraz jego zastępcy Jarosława Marszałka klucze do bram miasta.

- Senioralia to szczególny moment podróży w czasie. Przenosimy się do tych chwil, które były dla Was najlepsze, najradośniejsze, najpiękniejsze, kiedy możemy wysłuchać muzyki bliskiej waszym sercom - mówił prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. - Ta podróż w czasie to nie tylko liczenie godzin i lat, jak to śpiewała jedna z naszych diw. To także powrót do emocji i wspomnień, bagażu doświadczeń, które każdy z Was nosił. Dziękujemy Wam za to, że opiekowaliście się Częstochową przez wiele lat. Dzięki waszym aktywnościom Częstochowa rosła, rozwijała się, zyskiwała kolejne dzielnice, ulice, szkoły, bloki, zakłady pracy. My staramy się, żeby wykorzystując fundusze europejskie i różne możliwości dodatkowo rozwijać nasze miasto. To dlatego, że mamy co rozwijać, ponieważ zostawiliście nam tak wspaniałe miasto. Stąd z wdzięczności i szacunku dla waszych starań o Częstochowę organizujemy Senioralia.

Szósta edycja rozpoczęła się przekazaniem seniorom kluczy do bram miasta. - Jesteśmy wdzięczni władzom miasta za wspaniałą politykę senioralną. Ze swojej strony możemy zapewnić, że nie zawiedziemy Pana Prezydentadziękowała Ewa Pachura z Miejskiej Rady Seniorów.

Dla uczestników przygotowano poczęstunek oraz liczne atrakcje, związane z aktywnością fizyczną i zdrowiem (zajęcia zumba gold, zdrowy kręgosłup oraz pilates). W holu głównym Hali Sportowej Częstochowa będzie można odwiedzić stoiska organizacji i instytucji działających na rzecz seniorów.

Drugiego dnia Senioraliów, czyli 16 listopada w Hali Sportowej Częstochowa odbędą się występy muzyczne (od ok. godz. 18). Zaplanowano koncert pt. "Tych lat nie odda nikt" z udziałem Jacka Borkowskiego. Gwiazdą wieczory będzie natomiast Krystyna Giżowska. W międzyczasie zaplanowano wręczenie nagród w konkursie "Częstochowski Aktywny Senior". Ostatnim punktem imprezy będzie potańcówka przy muzyce DJ-a. 

- Tego typu występy cieszą się największą popularnością. Nie jest proste znaleźć dla tej grupy taki repertuar, który porwie całą publiczność. Co roku jest to dla nas wielkie wyzwanie i pytanie, co teraz. Wszyscy wielcy tej epoki już u nas byli, a więc czy robić powtórki, czy też spróbować znaleźć kogoś innego - mówił niedawno zastępca prezydenta Częstochowy Jarosław Marszałek.Myślę, że w tym roku też to się na uda, ponieważ postawiliśmy na nowych wykonawców i ciekawe połączenie. Znany aktor Jacek Borkowski zaprasza grupę artystów do wykonania przebojów Ireny Santor, Ireny Jarockiej, Anny Jantar, Zbigniewa Wodeckiego. Nikt nie powinien zostać obojętny przy tych wykonaniach. Gwiazdą będzie natomiast Krystyna Giżowska, niekoronowana królowa wszystkich imprez tanecznych w Polsce. Jej przeboje wbrew pozorom znają wszyscy i śpiewają. Mamy nadzieje, że to dotrze do naszych seniorów i będą zadowoleni. Na koniec oczywiście zabawa taneczna, która cieszy się zawsze bardzo dużym powodzeniem.

Drugiego dnia Senioraliów zostanie uruchomiona specjalna linia autobusowa nr 90 dojeżdżająca do Hali Sportowej Częstochowa z przystanku "Dworzec Główny PKP".

Program

czwartek, 16 listopada

godz. 17 - otwarcie bram HSC
godz. 18 - Koncert pt. "Tych lat nie odda nikt" z udziałem Jacka Borkowskiego
godz. 19.30 - wręczenie nagród w konkursie "Częstochowski Aktywny Senior"
godz. 20 - Koncert Krystyny Giżowskiej
godz. 21.30 - potańcówka przy muzyce DJ'a

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę