Częstochowianki i częstochowianie po trzyletniej przerwie znów mogli powitać Nowy Rok na placu Biegańskiego. Gwiazdą tegorocznej Nocy Sylwestrowej był zespół Brathanki. O północy życzenia mieszkankom i mieszkańcom złożył prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Koncertowanie na placu Biegańskiego rozpoczęło się o godz. 21, kiedy na scenie pojawił się Cizzz Band. W programie zespołu nie zabrakło sztandarowych polskich utworów, pochodzących z repertuaru takich artystów, jak choćby Czesław Niemen, Danuta Rinn, Ewa Bem czy Andrzej Zaucha.

Następnie na scenie pojawili się Muzyczni Astronauci, którzy zaprezentowali energiczne covery w dużej mierze oparte na sztuce improwizacji.

Gwiazda sylwestrowej nocy, czyli zespół Brathanki pojawił się na scenie o godz. 23.20. Takie piosenki jak: "Czerwone korale", "Gdzie ten, który powie mi", "Siebie dam po ślubie", "Modliła się dziewczyna" czy "Heniek" wzbudziły sporo pozytywnych emocji wśród licznie zgromadzonej publiczności. Tuż przed północą (w przerwie koncertu Brathanków) przyszła pora na życzenia noworoczne, które częstochowiankom i częstochowianom złożył ze sceny prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

- Niech ten nadchodzący rok będzie czasem inspirujących wyzwań i sukcesów, ale przede wszystkim niech będzie czasem spokoju, zgody, tolerancji i wzajemnego szacunku - mówił prezydent Częstochowy.

fot. Łukasz Kolewiński

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę